Stříbrny prsten Bohatství

Kód: 930
Neohodnoceno
Značka: VNS Venus
6 100 Kč –16 %
Stříbrny prsten Bohatství
6 100 Kč –16 % 5 100 Kč / ks 4 214,88 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
6.10.2022

Představujeme vám výjimečné bohatství nádhery prstenu. Hra bílých dominantních perel s zářícím světlem zirkonů dává iluzi bohatství Orientu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Parametry produktu

  • váha cca:5,80 gr
  • rozměry perly: 6 kusů perel, různé rozměry od 3 do 7 mm
  • kov: stříbro Ag 925/1000  
  • povrchová úprava: rhodiování
  • druh kamene: sladkovodní perla+5 kusů zirkonů
  • rozměr prstenu: 58

Perly – mušle (hlavně perly rodů Pteria a Pinctada), zřídka hlemýždi. Jsou sestavené ze stejné látky jako vnitřní strana skořápky (matka perly), jejíž hlavní složky jsou uhličitan vápenný (ve formě aragonitu) a proteinová látka keratin (conchiolin), která váže mikrokryláty soustředěné kolem jádra. Perly jsou nejčastěji tvořeny v důsledku reakce těla mušle na cizí těleso, které proniklo do skořápky. Ve špercích jsou perly definovány jako "přírodní produkty organického původu, vytvořené ve skořápce perlových skořápek perel nebo jiných měkkýšů".

Původ názvu "perla" není jistý, mohl být vypůjčen z druhu škeble (latinská perna) nebo sférického tvaru (latina: sphaerula).

Čtyři základní druhy chovaných perel jsou:

Sladkovodní perly (nejčastěji bezjaderné, i když v 21. století se stále více pěstují na varlatech) - s jasnými barvami (hlavně bílé, krémové a pastelové barvy), obvykle nízkého lesku, zřídka sférické. V současné době se chovají především v Číně pomocí sladkovodních měkkýšů. Levné na pěstování, obvykle používané pro výrobu populárních cenově dostupných šperků.

Akoya slané perly – jaderné perly, kulovitého tvaru, jasné barvy (bílá, stříbrno-šedá, slámově zlatá) a vysoký lesk. Dosahují velikostí od 3 do 10,5 mm. Chovány v Japonsku a v menším měřítku také v Číně a Vietnamu. Vzhledem k vysokému lesku, jsou znalci považovány za nejkrásnější perly.

Perly Tahiti – jaderné perly, přirozeně tmavé barvy, nazývané perly "černé", i když v jejich případě je dokonale černá barva považována za neatraktivní. Dosahují velikostí od 8 do 18 mm, extrémně vzácné jsou perly nad 18 mm nebo pod 8 mm. Chovány ve Francouzské Polynésii v lůně slávek Pinctada margaritifera.

Perly Jižního moře – jaderné perly dvou základních odrůd – bílé a zlaté. Chovány v Austrálii, Indonésii, Barmě a na Filipínách . Dosahují velikostí od 9 do 20 mm. Perla Jižního moře je někdy nazývána "královnou perel".

Doplňkové parametry

Kategorie: Šperky
Záruka: 2 roky
? Barva kamene: Bílá
? Druh kamene: perla, zirkon
? Povrchová úprava kovu: rhodovní
? Rozměry prstenů: 58
#sizes_table#: hidden

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: