Stříbrný přívěsek Záblesk

Kód: 1142
650 Kč / ks 537,19 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
29.09.2023

Nabízíme stříbrný rhodiem potažený přívěsek Záblesk. Ukazuje Vám svou jednoduchost a zároveň přitahuje pozornost centrálně umístěnou, kulatou perlou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Parametry produktu

  • váha cca:1,90 gr
  • rozměr kamene:5x5 mm
  • materiál: stříbro Ag 925/1000
  • zlacení: rhodiovaní
  • druh kamene: sladkovodní perla +1 zirkoně.
  • délka šperku :2,0 cm

Druhy perel

Perly – mušle (hlavně perly rodů Pteria a Pinctada), zřídka hlemýždi. Jsou sestavené ze stejné látky jako vnitřní strana skořápky (matka perly), jejíž hlavní složky jsou uhličitan vápenný (ve formě aragonitu) a proteinová látka keratin (conchiolin), která váže mikrokryláty soustředěné kolem jádra. Perly jsou nejčastěji tvořeny v důsledku reakce těla mušle na cizí těleso, které proniklo do skořápky. Ve špercích jsou perly definovány jako "přírodní produkty organického původu, vytvořené ve skořápce perlových skořápek perel nebo jiných měkkýšů".

Původ názvu "perla" není jistý, mohl být vypůjčen z druhu škeble (latinská perna) nebo sférického tvaru (latina: sphaerula).

Čtyři základní druhy chovaných perel jsou:

Sladkovodní perly (nejčastěji bezjaderné, i když v 21. století se stále více pěstují na varlatech) - s jasnými barvami (hlavně bílé, krémové a pastelové barvy), obvykle nízkého lesku, zřídka sférické. V současné době se chovají především v Číně pomocí sladkovodních měkkýšů. Levné na pěstování, obvykle používané pro výrobu populárních šperků.

Akoya slané perly – jaderné perly, kulovitého tvaru, jasné barvy (bílá, stříbrno-šedá, slámově zlatá) a vysoký lesk. Dosahují velikostí od 3 do 10,5 mm. Chovány v Japonsku a v menším měřítku také v Číně a Vietnamu. Vzhledem k vysokému lesku, jsou znalci považovány za nejkrásnější perly.

Perly Tahiti – jaderné perly, přirozeně tmavé barvy, nazývané perly "černé", i když v jejich případě je dokonale černá barva považována za neatraktivní. Dosahují velikostí od 8 do 18 mm, extrémně vzácné jsou perly nad 18 mm nebo pod 8 mm. Chovány ve Francouzské Polynésii v lůně slávek Pinctada margaritifera.

Perly Jižního moře – jaderné perly dvou základních odrůd – bílé a zlaté. Chovány v Austrálii, Indonésii, Barmě a na Filipínách . Dosahují velikostí od 9 do 20 mm. Perla Jižního moře je někdy nazývána "královnou perel".

Doplňkové parametry

Kategorie: ŠPERKY
Záruka: 2 roky
? Barva kamene: modrá
? Druh kamene: perla, zirkon
#sizes_table#: hidden

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: